ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13372131
*
nr 1337 2131
Spegel
Francois Ghost, Kartell, röd, 79x64,5cm
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 juli 2020
kl 20:35:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/7 01:34:54
1
150 kr
10/7 12:25:13
2
150 kr
10/7 12:25:13
1
150 kr (Budbetjänt)
11/7 16:06:44
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: francois ghost kartell röd spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1337 2131
Spegel
Francois Ghost, Kartell, röd, 79x64,5cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 juli 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/7 01:34:54 | 1 | 150 kr |
10/7 12:25:13 | 2 | 150 kr |
10/7 12:25:13 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
11/7 16:06:44 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: francois ghost kartell röd spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53